מי מגיע אלי להצטלם צילום עירום והאם זה מתאים גם לך?

עודכן: 18 באוק׳ 2020

אתם חושבים שאתם יודעים את התשובה? תחשבו שוב!אם אתם קוראים את הפוסט הזה אני בטוח שאחת השאלות שמסקרנות אתכם היא מי הם אלו המגיעים לצילומי עירום? מה מביא אותם לזה ואיך הם לא מתביישים?


לפני שאני עונה על השאלה אני חייב ווידוי – כשאנשים פונים אלי לצילום עירום אני מוצא את עצמי לא אחת נדרש לנפץ כמה דעות קדומות וסטיגמות שהם מביאים מהבית, מהילדות והחברה. תלוי איפה התחנכתם אבל רב הסיכויים שגם אתם חושבים שעירום זה שלילי.


אז הינה, בואו נשים את הדברים על השולחן:

א. עד כמה שזה ישמע אולי מוזר, צילום עירום אינו עוסק בחשיפה גופנית אלא בחשיפה נפשית.

ב. עירום זה לא מין ואין קשר בין צילום עירום לבין יחסי מין!

ג. צילום עירום הוא אומנות מהמורכבות והיצירתיות שיש. גדולי האמנים משחר ההיסטוריה עוסקים בעירום (בציור, בפיסול ובצילום).

ד. צילום עירום מתבצע באופן מקצועי, רגיש ובאווירה נעימה שמאפשרת הרגשה טובה ובטוחה.

ה. כדאי שתבדקו מסביב. סביר להניח שחלק גדול מהחברים שלכם מצטלמים בעירום בין אם באופן מקצועי ובין אם בבית.

ו. אם הייתם יודעים מי האנשים שפונים לצילומי עירום, במה הם עוסקים ומאיזה מקום הם מגיעים לא הייתם מאמינים והייתם שואלים את עצמכם ״אם הם יכולים אז מה אתי???...״

בואו ננסה להבין קצת יותר לעומק כל אחד מהסעיפים שכתבתי כאן.


עירום זה לא חשיפה גופנית?

לא. מי שהצטלמו אצלי יעידו שהעירום הגופני הוא החלק הפשוט שהטררם סביבו נגמר אחרי שתי דקות. תקראו כאן את ההמלצות ותשימו לב שהן עוסקות בהשפעה על הנפש וכמה טובה ההרגשה ואינן עוסקות כלל בחשיפה הגופנית.


עירום זה לא מין?

מה הקשר? גוף עירום הוא יצירת אומנות של הטבע ומין הוא חשק אנושי. מה הקשר? אם אתם מתקשים לנתק עירום ממין כדאי מאוד שתבואו לצילומים ותגלו אמת חדשה ומפתיעה.


אז מאיפה נולדו הדעות הקדומות והסטיגמות?

מהבית. הדרך הכי נוחה למנוע משהו מילדים היא להפחיד. ״אם לא תאכל יבוא שוטר״ זוכרים? ככה בדיוק חונכנו שעירום הוא שלישי כי זה שחרר את ההורים שלנו מדיון בנושא ומאז לא חשבנו על זה שוב לעומק והסטיגמה השלילית נשארה. אתם מספיק פתוחים ובוגרים לחשיבה מחודשת?


צילום עירום הוא אומנות?

על זה באמת שאין מה להרחיב. חפשו בגוגל עבודות של גדולי האמנים כמו דויד של מיכאל אנג׳לו או עירום של מודליאני או דיאנה של רנואר, ועוד ועוד.


צילום עירום מקצועי?

כן!!! צילום עירום נעשה באופן מקצועי לחלוטין תחת חוזה חתום והקפדה על כללי אתיקה ברורים כמו למשל כבוד, שיחה, גבולות.


אז מי פונה אלי לצילומי עירום? אולי הם חברים שלכם?

בשנים האחרונות אני מקבל הרבה פניות לצילומי עירום מאנשים שאינם קהל היעד העיקרי אליו כיוונתי את מאמצי השיווק שלי. בהתחלה זה הפתיע אותי אבל אז הבנתי שמי שפונה אלי יודע שאפשר לסמוך עלי. אני מצלם מורות ומורים, אנשים מהמגזר הדתי, רופאות, עורכות דין ועוד. אנשים שברור לחלוטין שסומכים על המקצועיות שלי אחרת לא היו מגיעים. כמה כאלו נמצאים בין החברים שלכם? כדאי שתתחילו לשאול אותם...


מה מביא אותם אלי לצילום עירום?

כל אדם מגיע עם סיפור ומטען משלו. אנחנו משקיעים זמן בלדבר על הדברים, להבין ולהעמיק ותוך כדי גם מצלמים. הרבה פעמים אמרו לי שסט צילום אחד עושה לנפש מה ששנים על ספת הפסיכולוג לא יעשו. אני יודע במפורש (אם תקראו את ההמלצות תדעו גם אתם) שסט צילום עירום ישנה, יעצים, ישדרג ויחזק את האופן שבו תסתכלו על עצמכם ועל הסביבה שלכם ויפתח בפניכם דלתות שהיו סגורות קודם לכן.


לסיכום

אם יש משהו שאני רוצה שתיקחו אתכם מהפוסט הזה הוא את היכולת להחליט אם צילום עירום מתאים לכם או לא ממקום מודע, נאור וחושב ולא ממקום של סטיגמות ודעות קדומות. תקראו כאן כמה טוב זה עשה למי שכבר הצטלמו, תחשבו אם צילום עירום יכול לעזור גם לכם ורק אז תחליטו. זה בסדר להחליט שלא, אבל ממקום חושב ועמוק.


אם החלטתם לנסות צרו קשר, נדבר ונתאם צילומים ואם עדיין תרצו להתייעץ, לחשוב יחד או סתם לשאול שאלה אתם תמיד מוזמנים ליצור קשר. אני מבטיח להשיב על בסיס ניסיוני הרב, מכל הלב, כדי לנסות לסייע.


מוזמנים לשתף בין חברים שהפוסט הזה יכול לעזור להם.

אשמח לשמוע את דעתכם גם כאן ובכל דרך שנוחה לכם.


עדכנו אותי אם תרצו לקבל עדכונים על הפוסטים הבאים, על עדכונים באתר ועל תערוכות קרובות.


באהבה גדולה,

שרון