top of page

מי מגיע אלי להצטלם צילום עירום והאם זה מתאים גם לך?

את חושבת שאת יודעת את התשובה? תחשבי שוב!


אם את קוראת את הפוסט הזה אני בטוח שאחת השאלות שמסקרנות אותך היא מי הם אלו המגיעים לצילומי עירום? מה מביא אותם לזה ואיך הם לא מתביישים?


לפני שאני עונה על השאלה אני חייב ווידוי – כשאנשים פונים אלי לצילום עירום אני מוצא את עצמי לא אחת נדרש לנפץ כמה דעות קדומות וסטיגמות שהם מביאים מהבית, מהילדות והחברה. תלוי איפה התחנכת אבל רב הסיכויים שגם את חושבת שעירום זה שלילי (אחרת כולנו היינו מרגישים נוח עם עירום לא?).


אז הינה, בואי נשים את הדברים על השולחן:

א. עד כמה שזה ישמע אולי מוזר, צילום עירום אינו עוסק בחשיפה גופנית אלא בחשיפה נפשית.

ב. עירום זה לא מין ואין קשר בין צילום עירום לבין יחסי מין!

ג. צילום עירום הוא אומנות מהמורכבות והיצירתיות שיש. גדולי האמנים משחר ההיסטוריה עוסקים בעירום (בציור, בפיסול ובצילום).

ד. צילום עירום מתבצע באופן מקצועי, רגיש ובאווירה נעימה שמאפשרת הרגשה טובה ובטוחה.

ה. כדאי שתבדקי מסביב. סביר להניח שחלק מהחברות שלך מצטלמות בעירום בין אם באופן מקצועי ובין אם בבית.

ו. אם היית יודעת מי האנשים שפונים אלי לצילומי עירום, במה הם עוסקים ומאיזה מקום הם מגיעים לנושא, לא היית מאמינה והיית שואלת את עצמך ״אם הם יכולים אז למה אני לא???...״

בואי ננסה להבין קצת יותר לעומק כל אחד מהדברים שכתבתי כאן.


עירום זה לא חשיפה גופנית?

לא. מי שהצטלמו אצלי יעידו שהעירום הגופני הוא החלק הפשוט שהטררם סביבו נגמר אחרי שתי דקות. תקראו כאן את ההמלצות ותשימו לב שהן עוסקות בהשפעה על הנפש וכמה טובה ההרגשה ואינן עוסקות כלל בחשיפה הגופנית.


עירום זה לא מין?

מה הקשר? גוף עירום הוא יצירת אומנות של הטבע ומין הוא חשק אנושי. מה הקשר? אם את מתקשה לנתק עירום ממין כדאי מאוד שתבואי לצילומים ותגלי בעצמך אמת חדשה ומפתיעה.


אז מאיפה נולדו הדעות הקדומות והסטיגמות?

מהבית. הדרך הכי נוחה למנוע משהו מילדים היא להפחיד. ״אם לא תאכל יבוא שוטר״ זוכרת? ככה בדיוק חונכנו שעירום הוא שלילי כי זה שחרר את ההורים שלנו מדיון בנושא. מאז לא חשבנו על זה שוב לעומק והסטיגמה השלילית נשארה. את מספיק פתוחה ובוגרת לחשיבה מחודשת?


צילום עירום הוא אומנות?

על זה באמת שאין מה להרחיב. חפשו בגוגל עבודות של גדולי האמנים כמו דויד של מיכאל אנג׳לו או עירום של מודליאני או דיאנה של רנואר, ועוד ועוד.


צילום עירום מקצועי?

כן!!! צילום עירום נעשה באופן מקצועי לחלוטין תחת חוזה חתום והקפדה על כללי אתיקה ברורים כמו למשל כבוד, שיחה, גבולות.


אז מי פונה אלי לצילומי עירום? אולי הם חברים שלכם?

בשנים האחרונות אני מקבל הרבה פניות לצילומי עירום מאנשים שאינם קהל היעד העיקרי אליו כיוונתי את מאמצי השיווק שלי. בהתחלה זה הפתיע אותי אבל אז הבנתי שמי שפונה אלי יודע שאפשר לסמוך עלי. אני מצלם מורות ומורים, אנשים מהמגזר הדתי, רופאות, עורכות דין ועוד. אנשים שברור לחלוטין שסומכים על המקצועיות שלי אחרת לא היו מגיעים. כמה כאלו נמצאים בין החברים שלך? כדאי שתתחילי לשאול אותם...


מה מביא אותם אלי לצילום עירום?

כל אדם מגיע עם סיפור ומטען משלו. אנחנו משקיעים זמן בלדבר על הדברים, להבין ולהעמיק ותוך כדי גם מצלמים. הרבה פעמים אמרו לי שסט צילום אחד עושה לנפש מה ששנים על ספת הפסיכולוג לא יעשו. אני יודע במפורש (אם תקראי את ההמלצות תדעי גם את) שסט צילום עירום ישנה, יעצים, ישדרג ויחזק את האופן שבו תסתכלי על עצמך ועל הסביבה שלך ויפתח בפנייך דלתות שהיו סגורות קודם לכן.


לסיכום

אם יש משהו שאני רוצה שתיקחי אתך מהפוסט הזה הוא את היכולת להחליט אם צילום עירום מתאים לך או לא ממקום מודע, נאור וחושב ולא ממקום של סטיגמות ודעות קדומות. תקראו כאן כמה טוב זה עשה למי שכבר הצטלמו, תחשבי אם צילום עירום יכול לעזור גם לך ורק אז תחליטי. זה בסדר להחליט שלא, אבל ממקום חושב ועמוק.


אם החלטת לתת לעצמך הזדמנות פשוט צרי קשר (ללא כל התחייבות), נדבר ונלמד יחד אם חוויית צילומי עירום יכולה להתאים לך. אני מבטיח להשיב על בסיס ניסיוני הרב, מכל הלב, כדי לנסות לסייע ולא כדי לשכנע.


אשמח אם תשתפו את הפוסט בין חברים שהפוסט הזה יכול לעזור להם.

אשמח לשמוע את דעתך גם כאן ובכל דרך שנוחה לך.באהבה גדולה,

שרון

Commentaires


bottom of page