צילומי נשיות - איך בוחרים צלם?

עודכן ב: 18 אוק 2020


אחת השאלות שאת בטוח שואלת את עצמך כשאת חושבת על צילומי נשיות היא איך לבחור צלם? את רוצה לעצמך צלם שהוא גם מקצועי, גם אמין, גם אמן ובנוסף לכל שגם תרגישי אתו בנוח בזמן הצילומים. הינה כמה טיפים חשובים שיאפשרו לך לבחור נכון:

האם הצלם מקצועי?

צלם מקצועי הוא מי שמאחוריו שנות עבודה רבות בתחום, שמצלם צילומי נשיות כחלק מעבודתו ושיכול להפנות אותך לקבל המלצות.


היום, עם הכלים המתקדמים שמציעה הרשת, אפשר באופן קל יחסית לבדוק ולקבל חוות דעת מהימנה ע"י הצלבת מקורות מידע מגוונים. חיפוש פשוט בגוגל עם שם הצלם (בין גרשיים) יחשוף מיד את המידע אודותיו, אודות עסקיו, אודות הקשרים שלו והניסיון שלו ויציג גם עבודות שלו. מי שיש לו אתר אינטרנט מאובטח (https עם סימן מנעול ירוק בדפדפן), עסק מוכר ע"י גוגל עם חוות דעת של אנשים וקישורים מאתרים אמינים כנראה שעוסק בצילום לפרנסתו ויודע את עבודתו.

טיפ חשוב:

  • צלם מקצועי יחייב אותך לחתום על חוזה צילום לפני הצילומים. מטרת החוזה להסדיר בכתב את היחסים ביניכם ואת זכויות השימוש בתמונות.

  • צלם מקצועי ישמח לקבל תשלום בהמחאה ולא במזומן וכנגד הוצאת חשבונית.

האם הצלם באמת אמן?


אם הצלם אמן קל מאוד לדעת. אמנים בד"כ מאוגדים באגודות אמנים, מפרסמים ומציגים תערוכות. חפשי באתר האמן אם יש רשימה של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בהן השתתף ואם יש ציון של היותו חבר באגודת אמנים.

במקביל, בחני את עבודותיו המפורסמות באתר ובדקי אם סגנון העבודה שלו מדבר אלייך והאם זה סגנון התמונות שהיית רוצה לעצמך.

טיפ חשוב:

אמנות היא בעיניי המתבונן. צלם מוכשר שמציג עבודות שאת אוהבת זה לפעמים כל מה שצריך.

כימיה

אחרי שבדקת שהצלם מקצועי ואמין ושסגנון עבודתו מתאים לסגנון התמונות שהיית רוצה לעצמך נשאר להתקשר אליו ולנסות לבחון אם יש ביניכם כימיה. הכימיה הזו חשובה מאוד והיא זו שבסוף תשפיע על יצירת התמונות. בשיחה הקשיבי לקולו, התרשמי מסגנון הדיבור וחשבי אם מתאים לך להצטלם אצלו. בנוסף, אל תתביישי לבקש פגישה מקדימה לצילומים כדי להתרשם באופן בלתי אמצעי מהאדם ומאישיותו (קחי בחשבון שאמנים עובדים מאוד קשה וזמנם יקר להם ולכן היי גמישה בתיאום הפגישה). חשוב לזכור שתמונה טובה היא תוצר של שיתוף פעולה בינך לבין הצלם שבחרת ולכן צלם שרואה חשיבות גדולה בתהליך ומבין מה שעובר עלייך לפני ובמהלך הצילומים יסכים לעשות הרבה כדי שתגיעי לצילומים רגועה, שמחה ומוכנה למשימה.

ב-ה-צ-ל-ח-ה !!!


שרון ינאי - צילום אמנותי - חבר אגודת האמנים
טלפון: studio@sharonphoto.com | 054-6115566

© כל הזכויות שמורות לשרון ינאי - סטודיו לצילום אמנותי | חיפה | ISRAEL

Sharon--Yanai-black-lores.png